Дефіцит калію змінює баланс цукрів у листках яблуні, навіть якщо загальна кількість вуглеводів майже не змінюється.

Читайте также: Негатичних чинників для перезимівлі озимих на Львівщині немає

Про це йдеться у статті журналу «Садівництво по-українськи», яка аналізує дослідження грецьких науковців на яблуні Гренні Сміт на підщепі М9.

Калій відіграє ключову роль у транспорті цукрів усередині рослини: він створює осмотичний тиск у флоемі й допомагає переміщувати продукти фотосинтезу з листя до коренів. За нестачі елемента цей механізм порушується — цукри гірше надходять до кореневої системи, що може гальмувати її розвиток.

Читайте также: «Астарта» інвестувала 16 млн грн в оновлення парку техніки для тваринництва

У досліді рівень сахарози залишався стабільним за різних доз калію, натомість глюкоза була значно вищою при 3,00 мМ K, ніж за калійного голодування. Водночас у листках без калію зростало співвідношення сахарози до глюкози й фруктози, що свідчить про зміну балансу між формами цукрів. При цьому сорбітол — головний транспортний цукор яблуні — зберігався на стабільному рівні за всіх умов живлення.

Читайте також: Фермери втрачають урожай ягід через спрощену систему живлення

https://agrotimes.ua/ovochi-sad/za-nestachi-kaliyu-yablunya-inakshe-pererozpodilyaye-czukry/

Читайте также: «Агротрейд» експортував понад 333 тис. тонн зернових та олійних

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пов'язані записи

Українські виробники просять зберегти мита на овочі з Туреччини

Українська теплична галузь закликає Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства не скасовувати антидемпінгові мита на імпорт турецьких огірків т

Прочитайте всі

Томат і огірок формують найбільше навантаження на полив у теплицях

Серед основних тепличних культур томат і огірок мають найвище сезонне водоспоживання, що створює найбільше навантаження на систему зрошення. 

Прочитайте всі

Перелив саду став однією з головних проблем сезону

У 2025 році багато проблем у садах спричинила не лише посуха, а й надмірне зволоження ґрунту, яке призводило до втрати коріння і...

Прочитайте всі

До швидкопсувної віднесли й плодоовочеву продукцію, що має пріоритет в «єЧерга»

В Україні набули чинності оновлені та уніфіковані правила першочергового перетину кордону для швидкопсувної продукції, окрім іншого і свіжих овочів, фруктів та

Прочитайте всі

Малі господарства відкладають тепличні проєкти через війну і брак грантів

Частина невеликих фермерських господарств відмовляється від розвитку тепличного напрямку через невизначеність із фінансуванням та війну. 

Прочитайте всі

«Інтенсивна теплиця»: у Львові обговорять заробітки та втрати тепличників

24–25 червня 2026 року у Львові відбудеться масштабний Міжнародний практичний форум «Інтенсивна теплиця: овочі, фрукти, ягоди, квіти» — одна з найбільших подій

Прочитайте всі