
Українські аграрії можуть отримати держпідтримку на придбання комплексних українських мінеральних добрив. Сільгоспвиробники зможуть отримати до 1000 гривень на гектар безповоротної державної допомоги на закупівлю комплексних мінеральних добрив українського виробництва з розрахунку до 7 тонн на 100 гектарів оброблюваних угідь, інформує Мінекономіки з посиланням на відповідну постанову Кабінету Міністрів України.
Читайте также: Україна купила у Польщі молочної продукції та кормів для тварин на понад €250 млн
Рішення спрямоване на стимулювання використання аграріями складних мінеральних добрив вітчизняного виробництва, підтримку української хімічної промисловості та зміцнення продовольчої безпеки держави.
Мінеральні добрива залишаються одним із ключових чинників забезпечення врожайності сільськогосподарських культур та стабільного виробництва продовольства. В 2025 році загальне споживання мінеральних добрив в Україні перевищило 5,2 млн тонн, з яких близько 63% було забезпечено за рахунок імпорту. Водночас вітчизняні виробники працюють в умовах значних викликів, пов’язаних із воєнними ризиками та пошкодженням виробничої інфраструктури.
Читайте также: Російські атаки можуть скоротити експорт зерна з України на третину, – Reuters
“Для України надзвичайно важливо зберігати та розвивати власне виробництво ресурсів, необхідних для аграрного сектору. Мінеральні добрива безпосередньо впливають на врожайність, родючість ґрунтів, конкурентоспроможність української продукції та продовольчу безпеку держави. Ухвалені зміни сприятимуть підтримці вітчизняних виробників добрив, забезпеченню аграріїв необхідними ресурсами та підвищенню ефективності державної підтримки сільського господарства”, — наголосив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тарас Висоцький.
Уряд продовжує вдосконалювати інструменти державної підтримки аграрного сектору, спрямовуючи їх на зміцнення стійкості української економіки, розвиток внутрішнього виробництва та забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.
Читайте также: Дефіцит робочої сили в Україні відчувають 69% підприємств