Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України підписало 14 наказів про надання грантів на суму 51,5 млн грн. Це перші у 2026 році погоджені проєкти, спрямовані на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства. Зокрема, 40,5 млн грн спрямують на 11 проєктів із закладення садів та виноградників, а 11 млн грн — на 3 проєкти з будівництва теплиць. Прийом заявок на участь у програмі відновили з 2 лютого 2026 року через портал Дія.

Читайте также: Суд поставив крапку у справі Kernel з міноритарними акціонерами

Про це повідомляє Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України.

«Ми відновили одну з важливих програм підтримки аграріїв – гранти на сади та теплиці. Уже маємо перші погоджені проєкти, що означає початок фактичних виплат фермерам. Для аграріїв це можливість інвестувати у довгострокові проєкти, створювати нові робочі місця у громадах та розвивати виробництво продукції з доданою вартістю», — зазначив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Тарас Висоцький.

У державному бюджеті на 2026 рік для реалізації цієї програми передбачено 465 млн грн. Гранти на сади надаються для проєктів площею від 1 до 25 гектарів, а сума фінансування може сягати 10 млн грн на одного отримувача. Для будівництва модульних теплиць передбачено до 7 млн грн на комплекси площею від 0,4 до 2,4 гектара. На прифронтових та деокупованих територіях держава може покривати до 80% вартості інвестиційного проєкту.

Читайте также: Собівартість гідропонної зелені у підвалі сягає 1450 грн за м² на місяць

«У нинішніх умовах це важливий інструмент підтримки фермерів та зміцнення стійкості агросектору», — додав Тарас Висоцький.

Отримати кошти можуть суб’єкти господарювання, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі. Обов’язковою умовою є наявність права власності або користування землею терміном щонайменше на 7 років.

Читайте також: Вирощування суниці може приносити фермерам 10 тис. євро/га щорічно

Читайте также: Внесення КАС на посіви озимого ріпаку триває в «ТАС Агро Центр»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пов'язані записи

Українські виробники просять зберегти мита на овочі з Туреччини

Українська теплична галузь закликає Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства не скасовувати антидемпінгові мита на імпорт турецьких огірків т

Прочитайте всі

Томат і огірок формують найбільше навантаження на полив у теплицях

Серед основних тепличних культур томат і огірок мають найвище сезонне водоспоживання, що створює найбільше навантаження на систему зрошення. 

Прочитайте всі

Перелив саду став однією з головних проблем сезону

У 2025 році багато проблем у садах спричинила не лише посуха, а й надмірне зволоження ґрунту, яке призводило до втрати коріння і...

Прочитайте всі

До швидкопсувної віднесли й плодоовочеву продукцію, що має пріоритет в «єЧерга»

В Україні набули чинності оновлені та уніфіковані правила першочергового перетину кордону для швидкопсувної продукції, окрім іншого і свіжих овочів, фруктів та

Прочитайте всі

Малі господарства відкладають тепличні проєкти через війну і брак грантів

Частина невеликих фермерських господарств відмовляється від розвитку тепличного напрямку через невизначеність із фінансуванням та війну. 

Прочитайте всі

«Інтенсивна теплиця»: у Львові обговорять заробітки та втрати тепличників

24–25 червня 2026 року у Львові відбудеться масштабний Міжнародний практичний форум «Інтенсивна теплиця: овочі, фрукти, ягоди, квіти» — одна з найбільших подій

Прочитайте всі