Зміна клімату та посушливе літо змушують аграріїв Німеччини та Великої Британії змінювати спеціалізацію та висаджувати мигдаль і волоські горіхи замість традиційних фруктів. Петер Швальбах з Райнгессена повністю відмовився від вирощування вишень та слив на користь горіхових дерев, які краще витримують спеку.

Читайте также: Гербіцидний та інсектицидний захист льону триває в Tekom Agro Group

Про це повідомляє The Star.

Наразі у федеральній землі Рейнланд-Пфальц волоські горіхи вирощують 44 господарства на площі 90 га. Петер Швальбах вже висадив близько 50 тис. дерев, серед яких 30 тис. мигдалю та 20 тис. волоського горіха. За словами його партнерки Шарі Гувер, перевагою цих культур є низька потреба у поливі влітку та тривалий термін зберігання порівняно зі свіжими фруктами.

Фермер Віллі Кун із Південного Пфальцу обробляє 17 га, де вирощує каштани, фундук, мигдаль та пекан. Він зазначає, що зміна клімату створює як нові можливості, так і ризики, проте без потепління культивація багатьох видів горіхів у цьому регіоні була б неможливою. Горіхові дерева найкраще розвиваються при температурі близько 25°C.

Читайте также: Мохаммад Захур Первая Жена Фото: подробности личной жизни и карьеры

У Великій Британії фермери Том і Девід Тейм також розширюють плантації горіхів. Вони зауважують, що дерева не лише приносять прибуток, а й створюють затінок для худоби під час спеки. Збір врожаю горіхів можна проводити механізовано, що зменшує залежність від сезонних працівників.

Попри потенціал, понад 99% горіхів, які споживають у Німеччині, досі імпортують з-за кордону. Експерт Петер Хільзендеген з сільськогосподарського сервісного центру наголошує на необхідності розвитку технічної бази для очищення, сушіння та сортування продукції, щоб місцеві горіхи могли конкурувати на ринку. Наразі два підприємства на півдні країни вже встановлюють необхідне обладнання для переробки врожаю.

Читайте также: Жито стало стратегічною культурою для АФ «Корнацьких» на Миколаївщині

Читайте також: В Україні заклали найпівнічніший мигдалевий сад

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пов'язані записи

Українські виробники просять зберегти мита на овочі з Туреччини

Українська теплична галузь закликає Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства не скасовувати антидемпінгові мита на імпорт турецьких огірків т

Прочитайте всі

Томат і огірок формують найбільше навантаження на полив у теплицях

Серед основних тепличних культур томат і огірок мають найвище сезонне водоспоживання, що створює найбільше навантаження на систему зрошення. 

Прочитайте всі

Перелив саду став однією з головних проблем сезону

У 2025 році багато проблем у садах спричинила не лише посуха, а й надмірне зволоження ґрунту, яке призводило до втрати коріння і...

Прочитайте всі

До швидкопсувної віднесли й плодоовочеву продукцію, що має пріоритет в «єЧерга»

В Україні набули чинності оновлені та уніфіковані правила першочергового перетину кордону для швидкопсувної продукції, окрім іншого і свіжих овочів, фруктів та

Прочитайте всі

Малі господарства відкладають тепличні проєкти через війну і брак грантів

Частина невеликих фермерських господарств відмовляється від розвитку тепличного напрямку через невизначеність із фінансуванням та війну. 

Прочитайте всі

«Інтенсивна теплиця»: у Львові обговорять заробітки та втрати тепличників

24–25 червня 2026 року у Львові відбудеться масштабний Міжнародний практичний форум «Інтенсивна теплиця: овочі, фрукти, ягоди, квіти» — одна з найбільших подій

Прочитайте всі