
Українські аграрії, представники асоціації, звернулись до влади з проханням передбачити 10-річний перехідний період для впровадження європейських норм у сфері ЗЗР, повідомляє Agropolit.
Читайте также: Держпродспоживслужба разом з ФАО визначили пріоритети стратегічного партнерства
Сільгоспвиробники підкреслюють, що швидка гармонізація законодавства може призвести до значного падіння врожайності, скорочення експорту та багатомільярдних економічних втрат. Про це заявила координаторка комітету захисту рослин та насіння асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Ганна Каширіна.
Зокрема вона звернула увагу, що чинний законопроєкт №15362 “Про засоби захисту рослин” передбачає приведення українського законодавства у відповідність до вимог Євросоюзу до кінця 2028 року. Представники галузі наголошують, що країнам ЄС на аналогічний перехід знадобилося близько 20 років.
Читайте также: “Чистота та бездоганність відрізняють наш гідропонний салат від вирощеної в полях продукції”, – Хайнц-Юрген Альберс
В УКАБ вказали, що різка відмова від окремих діючих речовин без доступних альтернатив може створити серйозні ризики для агровиробництва. Науковці та аналітики вказали, що наслідком такої ініціативи може стати втрата до 20% врожайності окремих культур, скорочення виробництва зерна приблизно на 14 млн тонн щороку та щорічних економічних збитків понад $4,3 млрд. Під загрозою можуть опинитися близько 10 млн гектарів сільгоспугідь, а це майже 40% усіх орних земель України.
Читайте также: На утримання ВРХ держава спрямувала агровиробникам понад 167 млн грн