
Українське овочівництво сьогодні більше схоже не на єдиний ринок, а на мозаїку з регіонів, кожен з яких живе за власним сценарієм.
Читайте также: Уряд розпочав фінансування програм «Зроблено в Україні»
Про це у статті в журналі «Плантатор» написала Вікторія Рудь, кандидатка економічних наук, старша наукова співробітниця Інституту овочівництва і баштанництва НААН.
Найстабільнішою зоною вона назвала Захід України. Тут краще працює логістика, простіше забезпечити господарства водою для поливу, а загальні ризики для виробництва нижчі, ніж у більшості інших регіонів.
У Центрі показники залишаються середніми, однак саме тут, за спостереженнями авторки, активно впроваджують інтенсивні технології. Це дає помітний ефект у вигляді зростання врожайності.
Читайте также: Польський, румунський та угорський напрямки формують ядро автомобільного експорту
Найскладніша ситуація зберігається на Півдні. Наслідки руйнування зрошувальної інфраструктури відчуваються й досі, і саме цей регіон, за оцінками, зазнав найбільших втрат.
На Сході площі під овочами скорочуються через підвищені ризики, однак виробництво загалом тримається. Північ демонструє середню врожайність, хоча тут періодично виникають проблеми з логістикою — здебільшого через інфраструктурні обмеження.
Читайте також: Дешевих овочів та фруктів у сезоні 2026 не очікується, – експерт
https://agrotimes.ua/ovochi-sad/ekspertka-rozpovila-yak-zminylosya-ovochivnycztvo-v-regionah/
Читайте также: Цинк дають козам і вівцям до та після окоту