На елеваторі ПП «Україна-Агро-2С» задля здешевлення сушіння використовують як природний газ, так і альтернативні види палива.

Читайте также: Відрощування озимих на Хмельниччині засвідчило їх добру регенеративну здатність

Про це розповів власник ПП «Україна-Агро-2С» Олег Скринчук, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За словами Олега Скринчука, цінові стрибки на газ спонукали до пошуку рішення щодо роботи сушарки на альтернативі. Адже вартість блакитного палива, яке зазвичай на підприємстві закуповують у червні, доволі непередбачувана. Тож сушарку «Лубнимаш» дообладналитвердопаливним котлом із конвективним теплообмінником у максимальній комплектації потужністю 9 МВт від GRECO Group.

«Частину кукурудзи сушитимемо на газу, частину — на пелетах і щепі, щоб здешевити процес. За нашими розрахунками, економія завдяки «альтернативі» становитиме 30–50%, як порівняти з газом попри те, що пелети також додають у ціні. Ми їх купляли по 50 дол./т, згодом брали по 7000 грн/т, а тепер вони коштують 10 000 грн/т. Натомість щепа значно дешевша, також купуємо її та качани по 2000 грн/т. Паливо комбінуємо й таким чином здешевлюємо вартість сушіння», — наголосив власник ПП «Україна-Агро-2С».

Читайте также: Zoomlion та Rabe випускатимуть власні обприскувачі та косарки

Олег Скринчук уточнив, що до трьох ковшів пелет додають один ківш щепи, зерновідходів або качанів. І така сировина прекрасно спалюється, забезпечуючи належну температуру сушіння.

Нагадаємо, продуктивність елеватора у ПП «Україна-Агро-2С» цьогоріч підвищили вдвічі.

https://agrotimes.ua/elevator/sushinnya-zerna-za-dopomogoyu-alternatyvy-na-30-50-ekonomnishe-gazu/

Читайте также: На молочному комплексі «Укрпромінвест-Агро» торік народилося 3,3 тис. телят

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пов'язані записи

Швидкопсувна продукція матиме пріоритет в єЧерга

Мета документа – скоротити затримки вантажів на кордоні та забезпечити автоматизоване надання пріоритету в системі єЧерга. 

Прочитайте всі

Kernel встановлює сонячні електростанції на елеваторах

Kernel розпочав програму з розгортання власної сонячної генерації на промислових об’єктах. Мета проєкту — зменшити залежність від зовнішнього електропостачання,

Прочитайте всі

Логістика може стати вузьким місцем українського агросектору

Логістична інфраструктура може стати вузьким місцем економіки України й агросектору зокрема внаслідок активних обстрілів з боку рф. Адже близько 50% із загально

Прочитайте всі

Елеватор Kernel на Хмельниччині зазнав пошкоджень внаслідок атаки БпЛА

18 травня під час чергової атаки ворожих БпЛА пошкоджень зазнав елеватор Kernel у Хмельницькій області.

Прочитайте всі